Jak naprawić frezarkę do manicure?

Jak naprawić frezarkę do manicure?

Frezarka do paznokci to jeden z podstawowych elementów wyposażenia salonów, w których można wykonać manicure. Dzięki niej i wielofunkcyjnym końcówkom zadbać można o skórki, gładką powierzchnię płytki i kształt paznokcia. To najwygodniejszy sposób przygotowania płytki do nałożenia lakieru i dalszych zabiegów. Jednak jak każdy sprzęt także i frezarka ulega czasami awarii. Jakie problemy zdarzają się najczęściej i jak sobie z nimi poradzić?

Frezarka do manicure – jak działa i jak jej używać?

Najważniejszym elementem urządzenia jest głowica, na którą nakłada się frezy. Ich szybkie obracanie umożliwia usunięcie narosłych skórek, zgrubień lub zrogowaceń, skracanie i piłowanie paznokcia, wygładzanie i polerowanie płytki oraz usuwanie starego manicure. Każda osoba operująca frezarką, powinna dobrać sprzęt tak, aby było go wygodnie trzymać w dłoni. Nie powinno się zbytnio dociskać frezu do paznokcia, ani trzymać go długo w jednym miejscu, trzeba też zmieniać rodzaje nasadek w zależności od zabiegu. Zdarza się jednak, że w wyniku intensywnej pracy lub niewłaściwego użytkowania urządzenie zaczyna się psuć, wtedy najlepiej oddać je do serwisu sprzętu elektronicznego, gdzie zostanie poddane regeneracji.

Jakie usterki zdarzają się najczęściej?

Osoba pracująca z frezarką powinna na bieżąco kontrolować jej stan techniczny oraz regularnie czyścić ją z pyłu i kurzu. Jest to urządzenie, które pracuje w dużym zapyleniu, drobinki dostając się do mechanizmu, mogą go spowalniać i w efekcie uszkodzić np. łożyska kulkowe. Urządzenie powinno być czyszczone, ale również i konserwowane. Frezarki z pochłaniaczem pyłu, który ma zwiększyć higienę pracy z klientem, nie wolno używać, gdy pochłaniacz przestanie działać. Nie wolno też pracować w trybie ciągłym na najwyższych obrotach frezu. Każde przegrzanie powoduje wzrost temperatury silnika w rączce. Konieczne może być wyczyszczenie rury ssącej oraz wymiana uszczelek. Tego typu sprzęt to duża inwestycja, dlatego fachowa pomoc serwisu pozwala zadbać o sprawne i bezawaryjne działanie frezarki.