Jak przedłużyć żywotność frezarek kosmetycznych?

Jak przedłużyć żywotność frezarek kosmetycznych?

Frezarki kosmetyczne są szeroko wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych oraz poza nimi podczas wykonywania manicure i pedicure. Urządzenia te posiadają wiele wymiennych nakładek i frezów, które umożliwiają perfekcyjne modelowanie kształtu paznokci, szlifowanie ich powierzchni, a także usuwanie przylegających skórek. Dzięki temu płytka paznokciowa jest idealnie wyrównana i przygotowana do nałożenia lakieru. Jednak, aby frezarki działały przez długi czas bez awarii, warto o nie dbać i stosować odpowiednie zabiegi, które przedłużą ich żywotność.

W jaki sposób dbać o frezarki kosmetyczne?

Aby frezarki kosmetyczne pracowały jak najdłużej bezawaryjnie, potrzebne jest odpowiednie obchodzenie się z nimi. Najważniejsze zasady, o których dobrze jest pamiętać, to:

  • Używanie konkretnego urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem. Chodzi szczególnie o to, by frezarek przeznaczonych do manicure nie używać również do pedicure, ponieważ mają mniejszą moc i mogą wtedy ulec szybszemu zużyciu.
  • Dobieranie takich frezów, które mają wysoką jakość, oraz sprawdzanie, czy zawsze są suche i czyste, aby nie pojawiła się na nich rdza lub brud powodujące zapychanie się rączki frezarki kosmetycznej, a przez to jej wypadanie z uchwytu podczas pracy.
  • Regularne sprawdzanie, czy worek na pył nie jest przepełniony, i jeśli tak, to niezwłoczne jego opróżnianie. Jeśli nie wymienimy przepełnionego worka, to pył może dostać się do silnika i spowodować jego trwałe uszkodzenia.
  • Okresowe serwisowanie sprawnego urządzenia nawet po wygaśnięciu gwarancji. Dzięki temu specjaliści będą mogli je dokładnie obejrzeć, oczyścić wnętrze i wykonać wszelkie niezbędne prace serwisowe, tak aby frezarka działała dalej bez zarzutu.
  • Nienaprawianie uszkodzonej frezarki na własną rękę, bo to może doprowadzić do jeszcze większych problemów. Gdy wystąpi jakakolwiek nieprawidłowość w pracy urządzenia, najlepiej udać się do sprzedawcy lub sprawdzonego serwisu, który sprawdzi, co się dzieje i zajmie się w odpowiedni sposób naprawą lub wymianą uszkodzonych elementów.