Naprawa projektorów multimedialnych

Naprawa projektorów multimedialnych

W dzisiejszych czasach projektory multimedialne, przeżywają prawdziwy renesans. Nikt nie wyobraża sobie szkolenia, wykładu akademickiego, przedstawienia oferty handlowej czy konferencji naukowej bez wyświetlenia prezentacji na ekranie. Popularność zyskały również kina domowe i plenerowe, których użytkownicy oglądają filmy właśnie dzięki rzutnikom.

Projektory multimedialne to dość delikatne urządzenia, które podczas pracy osiągają wysokie temperatury, łatwo się nagrzewają, są również często transportowane, co nie sprzyja ich bezawaryjnemu działaniu. ABC Data Serwis proponuje szybką i fachową pomoc w naprawie i serwisowaniu projektorów multimedialnych pracujących w technologiach LCD, DLP, LED i LCOS.

Kiedy oddać projektor do serwisu?

Projektory są urządzeniami wrażliwymi na pył, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.
Do prawidłowego działania potrzebują regularnego czyszczenia, ostrożnego transportu oraz dobrze wentylowanych pomieszczeń. Bardzo często dochodzi do przegrzania sprzętu, zapieczenia kurzu i pyłu na poszczególnych elementach, a w konsekwencji do uszkodzenia układu optyki. Niefachowe czyszczenie i konserwacja rzutników mogą spowodować więcej szkody niż pożytku.

Lepiej zadbać o serwisowanie sprzętu, zanim pojawią się braki w jakości obrazu, rozmyte kolory albo inne nieprawidłowości. Na uszkodzenia projektorów multimedialnych wskazuje obecność niezidentyfikowanych obiektów zakłócających obraz, dziwnych punktów itp. Niepożądanym objawem są również problemy z ustawieniem optymalnej ostrości.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że pewne części rzutników, na przykład lampy, są poddawane w trakcie działania dużym przeciążeniom, odpowiedź na pytanie, kiedy oddać urządzenie do serwisu wydaje się jasna – możliwie często, w zależności od intensywności eksploatacji rzutnika. Zalecamy przynajmniej co kilka miesięcy profesjonalne czyszczenie optyki i wentylacji w ABC Data Serwis, a w warunkach domowych częste oczyszczanie filtra.