Jak działają frezarki do manicure?

Jak działają frezarki do manicure?

Frezarki do paznokci to specjalistyczne urządzenia kosmetyczne, z których korzysta coraz więcej salonów urody. Co ciekawe, również coraz więcej kobiet kupuje je na swój prywatny użytek. Nic w tym dziwnego. Frezarka do paznokci z powodzeniem zastąpi pilnik, polerkę i cążki i znacznie przyspiesza wykonanie perfekcyjnego manicure. Jak działa?

Obsługa frezarki

Frezarka to urządzenie mechaniczne wyposażone w elektroniczny sterownik. W jej uchwycie umieszcza się dowolną końcówkę roboczą, np. frez czy nośnik kapturków. Po uruchomieniu frezarki przez manicurzystkę końcówka robocza obraca się bardzo szybko, ścierając obrabianą powierzchnię, (krawędź paznokcia, stary manicure hybrydowy, skórki itp.). Frezy dostępne są w różnych kształtach. Praca z frezarką wymaga umiejętnego doboru odpowiedniego kształtu frezu, by osiągnąć zamierzony efekt – w przeciwnym razie paznokieć można zniszczyć. Przykładowo, do zdjęcia starych warstw manicure żelowego lepiej sprawdzi się gruboziarnisty frez w kształcie walca, który szybko usunie niepotrzebne warstwy. Do zlikwidowania skórek zakłada się z kolei cienki, drobnoziarnisty, stożkowy frez, umożliwiający precyzyjną pracę w delikatnym miejscu paznokcia. Dzięki odpowiednim nakładkom frezarką można też wypolerować płytkę paznokcia, a nawet usunąć odciski i nagniotki na stopach.

Co warto wiedzieć o pracy z frezarką do paznokci?

Osoby szukające swojej pierwszej frezarki powinny postawić na modele o mniejszej mocy, a pierwsze manicure wykonywać bardzo delikatnie. Wyczucie odpowiedniej siły nacisku wymaga odrobinę doświadczenia. Trzeba pamiętać o tym, że frezy należy dezynfekować po każdym użyciu (wyjmując je wcześniej z uchwytu frezarki). Jeśli urządzenie zaczyna pracować w sposób odbiegający od normy, zaczyna przegrzewać się, wibrować, wyświetlać błędy lub pojawia się problem z wymianą końcówek, należy zlecić naprawę frezarki kosmetycznej. Odpowiednio serwisowane i zadbane urządzenie posłuży wiele lat.